İçeriğe geç

TİOYO

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulumuz 23.03.2012 tarih ve 28242 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan ve 2012/2879 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı yasal olarak kurulmuştur. Burdur-Antalya yolu üzerindeki Üniversitemiz İstiklal Yerleşkesi (Örtülü Mevkii) Kampüsünde 2012 Nisan ayından itibaren çalışmalarına başlamıştır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Türkiye’nin gelişen ve büyüyen turizm endüstrisine entelektüel ve kültürel bilgi birikimi ile birlikte meslek bilgisi yüksek, nitelikli insan gücü yetiştirmek ve turizm endüstrisinin gelişimine katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunda üç bölüm bulunmaktadır. Bunlar; Turizm İşletmeciliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Rekreasyon Yönetimi bölümleridir.

Ø  Turizm İşletmeciliği (Faal)
Ø  Gastronomi ve Mutfak Sanatları (Faal)
Ø  Rekreasyon Yönetimi

YİAMYO

Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu, Burdur İlinin Yeşilova İlçesinde 15.01.2016 tarihinde kurulmuştur. Meslek Yüksekokulumuz ülkemizin eşsiz güzelliği Salda Gölü’nün yanı başında bulunmaktadır. Turizm sektörü paydaşlarının taleplerini dikkate alarak eğitim-öğretim sürecini planlayan okulumuz, açıldığı günden bugüne yörenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara imza atmaktadır. Salda Gölü merkezli gelişen turizm faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik olarak okulumuz tarafından uygulama oteli projesi hazırlanmıştır. 2019 yılında BAKA (Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı) tarafından kabul edilen bu proje kapsamında okul binası 1. ve 2. katları tadilata girmiş olup, eğitim-öğretim merkez kampüste devam etmektedir.

Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2 adet bölümümüz ve 3 adet ön lisans programımız bulunmaktadır. Bu bölümler; Seyahat-Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü ile Otel-Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümüdür. Bu bölümlerin altında Turist Rehberliği Programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ve Aşçılık Programları eğitim-öğretime devam etmektedir. Meslek Yüksekokulumuz uygulamalı turizm eğitimi açısından bölgenin en iyi Meslek Yüksek Okullarından biri olma vizyonuna sahiptir.